Základní informace

Vzdělávací plán

curriculumHouslové kurzy v Litomyšli nabízí jednu z nejintenzivnějších mistrovských tříd vůbec. Každý student získá:

Šest individuálních lekcí v délce 60 minut pro každého účastníka s prof. Milanem Vítkem, Mortenem Zeuthenem a Toke Møldrupem, dva večerní mistrovské kurzy pro houslisty s prof. Zeuthenem, respektive Møldrupem, a také možnost předvést studijní repertoár na několika z osmi veřejných koncertů v Litomyšli a městech v celém regionu. Prof. Vítek bude po celou dobu mistrovské třídy rezidentem a prof. Zeuthen a Møldrup během prvního, resp. druhého týdne mistrovské třídy.

Na konci prvního týdne se ve Smetanově domě uskuteční zahajovací koncert, na kterém vystoupí interpreti vybraní vyučujícími. Během třetího týdne bude výuka probíhat v otevřené třídě jako generální zkouška na závěrečné veřejné koncerty za účasti všech účastníků. V závěrečném týdnu mistrovské třídy proběhne šest veřejných koncertů, na nichž každý z jednotlivých účastníků přednese alespoň jednu ze skladeb, které studoval během mistrovské třídy.

Denní rozvrh pondělí - sobota, 1. týden

  • Orientační schůzka pro všechny studenty a vyučující v pondělí ráno před zahájením výuky.
  • Instrumentální výuka v době od 9:00 do 12:00 a od 15:00 do 18:00.
  • Dva mistrovské kurzy, jeden vedený Prof. Vítkem a druhý Prof. Malmgreenem, ve vybraných večerech během prvního týdne.
  • Slavnostní zahajovací koncert a recepce v sobotu večer.

Denní rozvrh pondělí - sobota, 2. týden

  • Instrumentální výuka v době od 9:00 do 12:00 a od 15:00 do 18:00.
  • Dva mistrovské kurzy, jeden vedený Prof. Vítkem a druhý Prof. Malmgreenem, ve vybraných večerech během druhého týdne mistrovského kurzu.
  • Koncert pro veřejnost v Litomyšli v sobotu večer.

Denní rozvrh pondělí - sobota, 3. týden

  • Otevřené generální zkoušky pro studenty vystupující na večerním koncertě 11:00-12:30 v Litomyšli pod vedením prof. Vítka a Malmgreena.
  • Odjezd na koncerty je přibližně v 16:00 s krátkou akustickou zkouškou na místě pro každého interpreta před koncertem s prof. Vítkem a Malmgreenem, kteří budou přítomni, aby poskytli rady.
  • Závěrečný veřejný koncert v Litomyšli v sobotu večer.

Doprava

pivovarÚčastníci si musí naplánovat příjezd na pražské letiště v neděli 24. července nejpozději do 15:00, pokud chtějí využít bezplatný autobus do Litomyšle objednaný Mezinárodním mistrovským smyčcovým kurzem. Autobus odjede z letiště do Litomyšle, jakmile budou všichni, kteří mají dorazit do 15:00.

Zpáteční cesta na pražské letiště se uskuteční rovněž objednaným autobusem, který vyjede z Litomyšle v neděli 14. srpna brzy ráno. Účastníci by si měli rezervovat odletové lety nejdříve v 11 hodin pro odlety do Evropy a ve 12 hodin pro odlety do Spojených států a dalších kontinentů.

Účastníci, kteří si rezervují letenky nebo jinou dopravu s příletem později než 24. července v 15:00 hodin nebo s odletem dříve než 14. srpna v 11:00 hodin, si musí dopravu do Litomyšle nebo z Litomyšle naplánovat a zaplatit sami.


Poplatky

• Včasná registrace 1 700 eur pro aktivní účastníky při registraci do 15. dubna 2022.
• 2 200 eur pro aktivní účastníky při registraci do 1. května 2022.

Poplatky zahrnují: Poplatky zahrnují: výuku, zkoušku s doprovodem a společnou autobusovou dopravu. Po zaplacení jsou všechny poplatky nevratné s výjimkou případů, kdy mezinárodní cestovní omezení Covid-19 zahrnují povinnou karanténu v České republice po příjezdu. V takovém případě budou studentům vráceny peníze v plné výši s výjimkou poplatku za přihlášku nebo mají možnost účastnit se distanční výuky prostřednictvím Zoomu za sníženou cenu (viz níže).

Studentům se důrazně doporučuje, aby si ihned po přihlášení sjednali pojištění storna cesty a získali zpět peníze, pokud jim nemoc nebo jiné okolnosti znemožní účast na mistrovské třídě po přihlášení.

Postup podávání žádostí online

ubytovaniŽadatelé musí předložit vyplněný online formulář žádosti (nejprve si pozorně přečtěte pokyny na webové stránce s formulářem žádosti).

Po vyplnění registračního formuláře je třeba uhradit nevratný poplatek ve výši 50 eur, a to kreditní kartou prostřednictvím zabezpečených webových stránek Paypal. Vezměte prosím na vědomí, že podání přihlášky bude dokončeno až po potvrzení této platby.

Studenti mohou změnit repertoár zaslaný online zasláním e-mailu řediteli pro komunikaci nejpozději měsíc před začátkem mistrovské třídy. Po uplynutí této doby nebudou změny studijního repertoáru povoleny, pokud je neschválí korepetitor.

Na YouTube musí být zveřejněna aktuální videonahrávka v délce cca 15 minut, která obsahuje větu pro sólové housle od Bacha nebo Paganiniho Caprice a rychlou větu z koncertu nebo sonáty (možnost úplného nastavení ochrany osobních údajů), přičemž odkaz(y) musí být uvedeny v online přihlášce. Uchazeči jsou povinni předložit video, pokud nejsou:

• Účastníci mistrovských kurzů z předchozích let.
• Studenti prof. Vítka nebo Malmgreena nebo jste se v nedávné době zúčastnili konkurzu u některého z těchto učitelů.

Všichni uchazeči musí předložit životopis s popisem studia, dosažených úspěchů a seznamem repertoáru ve formátu MS Word nebo PDF a svou fotografii hlavy ve formátu JPG prostřednictvím online přihlášky. Fotografie hlavy nemusí být pořízeny profesionálně, ale měl by na nich být pouze uchazeč (žádné skupinové snímky s uchazečem).

Lhůty pro podání žádosti

Všichni potenciální studenti a pasivní účastníci musí zaslat kompletně vyplněnou online přihlášku a další materiály do 1. března, aby získali slevu 500 eur za včasnou registraci, a nejpozději do 1. května 2022.

Uchazečům se doporučuje, aby se přihlásili včas, protože kvalifikovaní studenti jsou přijímáni podle pořadí přihlášek.

Úspěšní žadatelé budou o své účasti písemně informováni e-mailem do dvou až tří týdnů po uzávěrce přihlášek.

Uchazeči musí do týdne od obdržení oznámení o přijetí složit zálohu na školné ve výši 500 eur. Konečná platba všech zbývajících poplatků je splatná 1. června 2022.

Všechny platby jsou nevratné a musí být převedeny v eurech po odečtení bankovních poplatků na adresu:

String Master Class Milan Vitek
Bankovní účet 194659937 - Kód banky: 0300
Název banky:
ČSOB a.s.
http://www.csob.cz
Havlíčkova 1118
57001 Litomyšl
Czech Republic
SWIFT CODE CEKOCZPP
IBAN: CZ67 0300 0000 0001 9465 9937


Platba musí být provedena bankovním převodem; Master Class nepřijímá kreditní karty nebo jiné formy platby.

Pokud obdržíme vaši platbu s odečtenými převodními nebo jinými bankovními poplatky, budete o zůstatku platby informováni e-mailem před mistrovskou třídou. Abyste nemuseli platit další poplatky za převod, můžete rozdíl mezi převodem a plnou výší poplatku uhradit v hotovosti (v eurech), splatné v kanceláři Master Class, po příjezdu do Litomyšle.

Studenti, kteří se chtějí vyhnout poplatkům za vícenásobné bankovní převody, mohou poukázat celou částku školného v termínech splatnosti. Pokud si přejete uhradit celou dlužnou částku najednou, kontaktujte prosím Tomáše Vítka na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., aby vám mohl zaslat fakturu.

Studenti, kteří nedodrží termíny plateb, mohou přijít o účast ve třídě. Důrazně doporučujeme, aby si uchazeči současně s úhradou zálohy nebo celé platby uzavřeli cestovní pojištění pokrývající jejich poplatky pro případ, že by jim nemoc nebo úraz znemožnily účast na mistrovské třídě po zaplacení poplatků.

Máte-li dotazy k mistrovské třídě, podívejte se nejprve na stránku s nejčastějšími dotazy.. Pokud zde nenajdete odpověď na své otázky, obraťte se na ředitele komunikace Tomáše Vítka: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Uložit
Nastavit
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našeho webu. Pokud odmítnete používání souborů cookie, nedokážeme garantovat bechybnou funkci webu.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webových stránek a k pochopení toho, jak fungují.
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Neccessary
Detects user behavior and optimizes site traffic
Smartlook.com
Povolit
Zakázat