milan1facebookPůsobil od roku 1974 jako profesor houslí na Královské hudební akademii v Kodani a od roku 1992 jako hostující profesor na Hudební Akademii v Göteborgu. Před odchodem do Dánska byl Milan Vítek zakládajícím členem, koncertním mistrem a sólistou komorního souboru Pražští komorní sólisté. S tímto souborem , jehož dirigentem byl V. Neumann , uskutečnil mnoho koncertů doma i v zahraničí. Neméně bohatou koncertní činnost vyvinul jako primarius Českého noneta a houslista v klavírním triu Pro Camera.

Po odchodu do zahraničí působil nejdříve jako alternující koncertní mistr v Dánské Královské opere a dva roky jako profesor na Mc.Master University v kanadském Hamiltonu. Milan Vítek působí jako pedagog na mnoha mezinárodních houslových kurzech: Aldeburgh (Anglie) , Keshet Eilon (Izrael), Yokosuka Festival (Japonsko) a Yuriko Kuronuma Academy (Mexiko, Mexico City ), Weikersheim (Německo), Savonlinna (Finsko) a mnoha dalších. Je zván jako porotce na mnoho soutěží např. v Dánsku, Německu, Japonsku, Estonii a Itálii. Jeho žáci jsou vítězi a laureáti mnoha mezinárodních soutěží jako C.Nielsen, J. Kocian, , Heino Eller a The Queen Elisabeth v Belgii, Washington International String Competition, Yehudi Menuhin International Violin Competition, and Jan Sibelius aj.. Od srpna 2001 je stálým profesorem houslové hry na Oberlin Conservatory of Music v Ohiu v USA.České publikum ho také zná jako dirigenta který pravidelně hostuje především se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu.

Milan Vitek Oberlin Conservatory Faculty Profile

Interview with Milan Vitek

Michael Malmgreen is a Cum Laude graduate of The Royal Academy of Music, where he studied under Professor Erling Bloch. These studies were further augmented in Rome as a student of Professor Alberto Lysy. Mr. Malmgreen has been teaching at the Royal Danish Academy of Music since 1985, as well as coaching and teaching elsewhere in Europe and South America. Following graduation, Mr. Malmgreen toured for two years with the Argentinian Chamber Orchestra “The Camerata Bariloche”, travelling throughout South America, Central America, the Caribbean Islands, the United States, and Europe. Upon his return, he joined the Royal Danish Orchestra as a principal player in 1970. Michael Malmgreen's talent as a musician and organizer has taken him throughout the world. He has participated in several international festivals: The Menuhin Festival, Gstaad, Switzerland, the Menuhin-Lysy Festivals in Amsterdam, Paris and London. He has performed as a soloist at concerts with Yehudi Menuhin and other outstanding musicians. In 1973, Mr. Malmgreen founded the chamber orchestra “The Copenhagen Chamber Soloists” with which he toured Scandinavia, Germany, Australia and New Zealand. He has also worked as an organizer of the Maribo Chamber Music Festival and the summer concert series in Copenhagen's prestigious art museum “Glyptoteket”. He is a permanent jury member of important music competitions in Denmark.