Mapa příjezdu

Objednaným autobusem do Litomyšle z Letiště Václava Havla

ruzyneNa letiště se dostaví zaměstnanec kurzů z Litomyšle, který se s každým setká na vyznačeném místě srazu na mapě letiště v Terminálu 2 v 15:00 (15:00), aby se ujistil, že všichni, kteří pojedou autobusem, jsou přítomni před odletem. V ruce bude mít cedulku s nápisem "Litomyšl" (místo srazu si zvětšete na mapě v dolní části stránky). Pokud vaše letadlo přistane blízko 15. hodiny, dostavte se na místo srazu ihned; autobus na vás počká, dokud neprojdete pasovou kontrolou, celní kontrolou a nedostanete svá zavazadla. Pokud se přílet vašeho letadla zpozdí o více než hodinu, autobus bude muset odjet z ohledu na ostatní přijíždějící studenty, kteří čekali a/nebo měli dlouhý let do Prahy. Viz níže uvedené pokyny "Pokud má váš let zpoždění a vy zmeškáte autobus". Studenti, jejichž přílet je naplánován po 15. hodině, si musí cestu do Litomyšle zajistit sami.

Pokud vám letí letadlo dříve, zajděte do kavárny EU (vyznačené na mapě), která se otevírá v 6:00, a počkejte na autobus. Během čekání si zde můžete dát kávu, jídlo a občerstvení.

Pokud má váš let zpoždění a vy zmeškáte autobus nebo pokud se vaše letové plány neshodují s odjezdy autobusů.

Zrušení a zpoždění letů nejsou v dnešní době častým jevem, takže autobus počká na zpožděné lety, které přistávají nejpozději hodinu po 15:00 Pokud váš zpožděný let přistane nejpozději v 16:00, autobus na vás počká tak dlouho, abyste mohli odbavit pasovou kontrolu, celní kontrolu a dostat svá zavazadla. Zde je několik užitečných informací, abyste věděli, co dělat v případě, že přijedete pozdě a nestihnete autobus do Litomyšle v neděli, který odjede, jakmile dorazí plánovaný let před 15:00 posledního studenta.

Pokud je váš plánovaný přílet po 15:00, můžete se do Litomyšle dopravit buď vlakem podle níže uvedených pokynů, nebo autem. Někteří studenti obvykle přijíždějí pozdě odpoledne nebo v podvečer, a jakmile zaměstnanci zjistí cestovní plány všech, můžeme objednat taxi, které mohou sdílet 3-4 osoby. Auto do Litomyšle stojí cca 5 000 Kc, takže je pravděpodobné, že pokud dáte přednost této možnosti, zaplatíte za cestu nakonec 1 000 - 1 500 Kc.

Nejprve, po příletu na Letiště Václava Havla Praha zavolejte do kanceláře Master Class a informujte je o svém zpoždění.

Kancelář mistrovské třídy je v den příjezdu otevřena do 22:00 (+420) 461 612 628.

(420 je předvolba země, takže pokud jste již v České republice, nemusíte ji vytáčet.)

Zadruhé, jeďte vlakem z pražského Hlavního nádraží do České Třebové.

Expresní autobus: Na hlavní vlakové nádraží se z letiště dostanete expresním autobusem (první jede ve 4:40, poslední ve 21:10). Jízdné činí 50 Kč.

airportscedazaaa-taxiTaxi: Případně se vydejte na Hlavní nádraží autorizovaným taxíkem, který má pevně stanovenou cenu do centra Prahy: Letiště auta. Kontaktní přepážky provozovatelů taxi se nacházejí v příletové hale terminálu 1 a 2. Odjezdová místa jsou vyvěšena před příletovými halami. AAA a další spolecnosti mají s pražským letištem exkluzivní smlouvu, která jim zaručuje, že na vás bude čekat flotila taxíků, a garantuje vám, že se dostanete do cíle za regulované ceny, které se pohybují od 325 Kc do 530 Kc v závislosti na provozu, ale v žádném případě nesmí překročit 550 Kc. Promluvte si se zástupcem taxikářského dozoru uvnitř příletové haly a řekněte mu, že jedete na Hlavní nádraží. Tato informace je také na "zastávkovém" sloupku venku na silnici. Zástupce vám vydá jízdenku s údaji a 20% slevou na zpáteční cestu. Nepoužívejte nepovolené taxíky, protože vám s největší pravděpodobností naúčtují mnohem vyšší jízdné.

train-stationVlak: Po příjezdu na hlavní nádraží si kupte jízdenku do České Třebové, která stojí asi 250 Kč za jednosměrnou jízdenku 2. třídy. Vlaky jezdí často, ale doporučuje se vlak EC, protože zkracuje dobu cesty z 2:12 hodin na 1:40 hodin. Jízdní řády z pražského hlavního nádraží najdete na adrese web, takže si můžete vytisknout odjezdy vlaků z Prahy do České Třebové mezi 15. a 21. hodinou (s příjezdem nejpozději do 23. hodiny). Do okénka Od zadejte "Praha" a do okénka Do zadejte "Česká Třebová. " Jakmile si zakoupíte jízdenku a budete znát číslo vlaku a čas odjezdu, zavolejte pracovníkům mistrovské třídy a požádejte je, aby vám zavolali taxi, které vás odveze do Litomyšle, protože je pochybné, že v České Třebové bude někdo mluvit anglicky. Navíc v neděli večer nemusí na nádraží čekat taxi. Do Litomyšle je to asi 15 minut jízdy a bude stát asi 400 Kč. Vyzvednutí taxíku bez rezervace bude mít s největší pravděpodobností za následek podstatně vyšší cenu.

Zatřetí, můžete si také pronajmout auto, které vás odveze z letiště do Litomyšle.

Taxi: Personál Master Class vám na požádání zajistí auto do Litomyšle. Můžete také zavolat Transfery z letiště Bohemia Prague, at (+420) 773 066 880 (stejné číslo lze použít k odeslání zprávy SMS). Na tomto čísle je anglicky mluvící personál. Náklady na cestu se budou pohybovat kolem 4 500 Kč na základě nedávného dotazu. Při rezervaci vozu si nezapomeňte nechat cenu potvrdit. Na příjezd vozu může být 1-2 hodiny čekací doba, takže pokud víte, že vám ujel autobus a chcete jet autem, pošlete společnosti SMS hned po přistání letadla. Cesta trvá přibližně 2 hodiny.

Začtvrté, v nejhorším případě jděte do hotelu a přijeďte druhý den.

krystalHotel: Pokud přijedete do Litomyšle příliš pozdě, můžete přenocovat v hotelu a druhý den využít některý z výše uvedených dopravních prostředků. Pokud máte naplánovanou zkoušku nebo lekci, bude vám přehozena, takže o nic nepřijdete. Na letišti se nachází hotel Marriott (viz mapa níže), ale bude samozřejmě poměrně drahý. Levnější alternativou je hotel Krystal, který leží necelých 10 minut jízdy od letiště. Ceny jednolůžkových pokojů zde začínají na 650 Kč. Adresa a kontaktní údaje tohoto hotelu jsou následující:

Hotel Krystal
José Martího 407/2
162 00 Praha-Veleslavín
Tel: +420 224 990 833
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: Hotel Krystal website

Map of Václav Havel Prague Airport

Mapa Ruzyne Mapa Ruzyně

Uložit
Nastavit
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našeho webu. Pokud odmítnete používání souborů cookie, nedokážeme garantovat bechybnou funkci webu.
Povolit vše
Zakázat vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webových stránek a k pochopení toho, jak fungují.
Google Analytics
Povolit
Zakázat
Neccessary
Detects user behavior and optimizes site traffic
Smartlook.com
Povolit
Zakázat